تعداد بازدید: ۴۲۷۹
کد خبر: ۱۰۰۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶ - 2021 20 June
تاکنون بر اساس طرح مشوق بیمه‌ای در نی‌ریز ٢٥ نفر شاغل شده‌اند و سهمیه امسال نی‌ریز نیز همین تعداد است.

کمالی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب گفت: امسال ۲۵ نفر سهمیه برای نی‌ریز در نظر گرفته شده است.

وی در مورد سهمیه سال گذشته هم افزود: در سال ١٣٩٩ شرکت رینگ اسپرت، داروخانه دوستان، صندوق جوانان، شرکت ارتباطات نوین نی‌ریز، معدن ۶۳۰، و هایپرمارکت آرتا تعداد ۲۵ نفر را با استفاده از همین طرح مشغول به کار کرده‌اند.

بر اساس شیوه‌نامه اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را از میان دانش آموختگان جذب کند از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال بهره‌مند خواهد شد.

طرح مشوق بیمه کارفرمایی با هدف تحرک بخشی به بازار کار، حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا و ترغیب کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصلاح و ابلاغ شده است.
علاوه بر تمام کارگاه‌های خصوصی و تعاونی فعال، کارگاه‌های دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، تحت پوشش طرح مشوق بیمه‌ای سهم کارفرما قرار می‌گیرند.

کارفرمایانی که دانش‌آموختگان دانشگاهی دارای گواهی دوره کارورزی را جذب کنند در چارچوب آئین نامه اجرایی ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه به مدت ۲سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می‌شوند.

مشوق بیمه‌ای وجهی معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع به میزان ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای کار) است که ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود.

کارفرمایان برای استفاده از این طرح باید در سامانه مشوق بیمه‌ای به نشانی اینترنتی moshavegh.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

نیروی کار جدید هم باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر باشد، سن حداکثر ۳۸ سال و نمی‌تواند حداکثر دارای ۳۶ ماه سابقه بیمه تأمین اجتماعی باشد.

نیروهای جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک ارزیابی این مهم نیز افزایش تعداد نیروها نسبت به لیست بیمه ۲ ماه قبل از ثبت‌نام کارفرما در سامانه است.


نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها