به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۶۴
print
send
کد خبر: ۹۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵     -       2021 28 March
خطیب ‌جمعه نی‌ریز:
حجت‌الاسلام سید‌رضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه 6 فروردین، به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد.
امید شهدان، نی ریزان فارس: حجت‌الاسلام سید‌رضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه 6 فروردین، به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در طول سال، مقام معظم رهبری بیش‌از 50 سخنرانی به مناسبت‌های مختلف دارند که پیام نوروزی را می‌توان به عنوان سخنرانی شاخص نامگذاری کرد.

 یکی‌از کارهای مقام معظم رهبری بحث گفتمان‌سازی است. این که ایشان یک دهه را دهه پیشرفت و عدالت معرفی می‌کنند، از همین نمونه‌ها است. رهبر انقلاب خصوصاً در سه سال اخیر با مطرح کردن اصلاح الگوی مصرف، یک جریان را مدیریت کردند که در راستای توجه به اقتصاد و تولید بود. امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید این شعار اجرا شود.

خطیب جمعه نی‌ریز افزود: ما کشور فقیری نیستیم، به اقلیم و پتانسیل‌های کشور توجه کنید، دسترسی به دریا و اقیانوس، وسعت جغرافیایی و وجود نیروهای متخصص و متعهد، از جمله شاخص‌های توانایی ما است. ما کشورهایی را داریم که با 10 درصد این امکانات، اقتصادشان در جهان حرفی برای گفتن دارد. چرا ما با این همه ظرفیت‌ باید با مشکل مواجه باشیم؟ توجه نکردن به استعدادها موجب می‌شود تا کسانی که باید سر کار باشند، سر کار گذاشته نشوند.
رحمانی‌زاده گفت: دیگر فرموده رهبر انقلاب، مسئله برجام بود. اگر سابقه 200 ساله کشور را مطالعه کنید، می‌بینید هر وقت به غربی‌ها اعتماد کردیم، دچار عقب‌افتادگی و خسارت شدیم. ایران در برجام به تعهداتش عمل کرد؛ اما این آمریکا بود که زیر قولش زد.

حجت‌الاسلام رحمانی‌زاده ادامه داد: دیگر سخنان رهبری در آغازین ساعات امسال، اشاره به انتخابات بود. اول این که مردم حضور حداکثری داشته باشند؛ چرا که حضور پر شور مردم پای صندوق‌‌های رأی بیانگر انسجام و اقتدار ملی ایران است. انتخابات مسئله‌ای نیست که آن را به معیشت‌ زندگی  گره بزنیم. نکته دوم در بحث انتخابات، انتخاب شخص اصلح است که رهبری به چند شاخص رئیس‌جمهور اشاره کردند: با کفایت، با ایمان، عدالت‌خواه و دارای روحیه جهادی بودن، نه این که در دفتر کارش بنشیند و برای مردم صحبت کند. رئیس‌جمهور باید از این طرف کشور به آن سوی کشور برود و مشکلات را بررسی و برطرف کند. دیگر شاخص، معتقد بودن به توانمندی‌های داخلی است؛ این که ظرفیت کشور را باور داشته باشد و به جوانان میدان دهد.

رئیس اداره اوقاف استهبان تصریح کرد: نکته دیگری که در انتخابات وجود دارد، تلاش دشمنان در جهت کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات است و دیگری ایجاد چالش برای کشور در جهت ناامید کردن مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی است. 

ایشان اضافه کرد: دیگر برنامه دشمن، تحریک نیروهای خرابکار قبل و بعد از انتخابات است که تا مدت‌ها کشور را دچار حواشی می‌کند و موجب می‌شود نهادی مثل شورای نگهبان را در اذهان مردم زیر سؤال ببرد.

وی به روز جمهوری‌اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: ۱۲ فروردین سال ۵۸ متمم ۲۲ بهمن سال ۵۷ بود که مردم با رأی حداکثری به جمهوری اسلامی آری گفتند؛ اما متأسفانه به دلیل وجود این مناسبت در ایام نوروز، کمرنگ شده است.

خطیب جمعه نی‌ریز با تبریک ولادت امام مهدی(عج) گفت: کسی که منتظر حجت است، باید انسان دینداری باشد. این دینداری نباید دینداری سطحی باشد؛ بلکه مؤمن باید از دین شناخت داشته باشد و احکام را مطالعه کند.

ناآگاهی از دین موجب می‌شود جوانان با اندک شبهه منحرف شوند و از اعتقادات خود دست بردارند. ما نمی‌توانیم منتظر امام زمان باشیم، اما حلال و حرام را رعایت نکنیم. همچنین باید جوانانمان را جهت مبارزه با دشمنان امام زمان(عج) آماده سازیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد