به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۰۰۹
print
send
کد خبر: ۸۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰     -       2020 02 August
شهر فرنگ
مدونا، جنیفر لوپز، بیانسه، امینم، ماریا کری، شر، لیدی گاگا، جاستین تیمبرلیک، هری استایل و . . . تنها چند نام از خوانندگانی است که توانستند به سینما ورود داشته باشند. ورودهایی بعضاً موفق که نتایجش حتی به دریافت مجسمه اسکار هم رسید.

در سینمای ایران‌ اما این جریان، شکل وارونه‌ای به نسبت هالیوود داشته است. در اینجا، خواننده همواره به عنوان‌ پارامتری در جهت فروش بیشتر فیلم مطرح بوده. هنوز سوپرایزی از دنیای موسیقی که بتواند خود را در جمع بازیگران‌ شاخص جا بزند، رو نشده. از میان خوانندگانی هم که مقابل دوربین رفته‌اند، استعداد چندانی ظهور نکرد تا تمام داشته‌های موسیقایی سینمای ایران در حوزه بازیگری، به همان سوپاپ اطمینان برای فروش گیشه خلاصه شود.


در ادامه به مهم‌ترین حضور خوانندگان ایران مقابل لنز دوربین کارگردانان اشاره می‌کنیم :

فرزاد فرزین
بیشترین تعداد حضور مقابل دوربین سینمایی در بین خوانندگان، از آن «فرزاد فرزین» است. این خواننده طی یک دهه اخیر، در چند فیلم و سریال شبکه نمایش خانگی حضور داشته. از «پسران آجری» و «سگ‌های پوشالی» تا سریال‌های «عاشقانه» و «مانکن».
هر چند که بیشترین شهرت سینمایی فرزین، به‌واسطه حضور در ۲ سریال آخر است. شمائل لات‌مسلک، کلیشه بازی فرزین است که البته ارمغانی برای وی در گیشه به همراه نیاورد. هر چند که دو سریال «عاشقانه» و «مانکن» با استقبال‌ چشم‌گیری از جانب مخاطب مواجه شدند.

شادمهر عقیلی
سوپراستار مسلم موسیقی پاپ ایران در نیمه دوم دهه ۷۰، قبل از خروج از ایران، در ۲ فیلم «پر پرواز» و «شب برهنه» حضور یافت. دستمزد بالایی هم‌ گرفت اما حتی تا امروز نیز کمترین‌ ارجاعی به این ۲ حضور در کارنامه هنری‌ وی نمی‌شود. این ۲ فیلم‌ با نگاه مستقیم به گیشه ساخته شد و یک شادمهری، که نشان داد از استعداد چندانی در بازیگری برخوردار نیست.


رضا یزدانی
یزدانی هم طی یک دهه اخیر، چندین حضور متفاوت مقابل دوربین را تجربه کرده. تجاربی که عموماً با سوپراستارها رقم‌ خورده و نام یزدانی، همواره زیر نام این بازیگران‌ قرار‌ گرفته است. با این حال تمامی این آثار نظیر «بوی گندم»، «سوفی و دیوانه» و چند کار «مسعود کیمیایی»، حکم‌ کسب تجربه را برای وی داشت و آورده چندانی در گیشه به دست نیاورد.

رضا صادقی
تنها در یک فیلم (بی‌خداحافظی) بازی کرد‌. فیلمی‌ که قرار بود بخشی از زندگی صادقی در آن به تصویر کشیده شود. فیلم در گیشه چندان موفق عمل نکرد. خود صادقی هم از ابتدا گفته بود که علاقه‌ای به حضور در آثار سینمایی ندارد و دیگر‌ بازی نمی‌کند. عهدی که حداقل طی یک دهه اخیر توانسته به آن وفادار بماند.

بنیامین بهادری
در «سلام بمبئی» بازی کرد که علیرغم فروش بالا، ثابت شد که بهادری نه در فروش فیلم اثر داشته و نه از استعداد حداقلی همکارانش برای حضور مقابل دوربین بهره‌مند است. هر چند که به نظر می‌رسد او از حضور دوباره مقابل دوربین‌ استقبال خواهد کرد.

حمید  عسکری
تجربه حضور در ۲ فیلم «عشق، شانس، تصادف» و «دو دوست» را در کارنامه دارد که با وجود موفقیت نسبی در گیشه، برگ‌ برنده‌ای از این بازیگر رو‌ نکرد تا‌ تمام تجارب سینمایی عسکری، منحصر به نیمه‌ نخست دهه ۹۰ باشد.


محمدرضا عیوضی، امیر تاجیک، مازیار فلاحی، گامنو، زانیار خسروی، حمید خندان، امید حاجیلی، گروه سون، کاوه آفاق، امید نعمتی و عماد طالب‌زاده از دیگر خوانندگانی هستند که تاکنون به صورت خیلی گذرا در برخی آثار سینمایی و شبکه نمایش خانگی حضور یافته‌اند اما آنها هم نتوانستند در قامت یک بازیگر  ٦ دانگ حاضر شوند.
منبع:  ناجی هنر


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها