به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۲۴۸۵
print
send
کد خبر: ۸۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱     -       2020 14 June
اولین پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها در فارس برای مزرعه احمد خسروپور زعفران کار نمونه استانی، در سطح پنج هکتار صادر شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز، علیرضا بصیری افزود: بر اساس این گواهینامه که زیر نظر سازمان جهادکشاورزی و اداره کل استاندارد استان فارس صادر می شود، حد مجاز آلاینده ها و باقیمانده سموم و آفت کش ها مورد تایید است.  

وی با اشاره به اینکه محصول گواهی شده به محصولی اطلاق می شود که حداقل ترکیبات سمی در آن وجود داشته باشد، ابراز کرد: در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، استانداردهای داخلی به منظور مدیریت تولید وجود دارد که این گواهی یکی از آن ها بوده که با همکاری وزارت خانه های جهادکشاورزی و بهداشت و درمان و زیرنظر ادره کل استاندارد صادر می شود.

بصیری با اشاره به صدور اولین گواهی ارگانیک انار و گواهی حد مجاز آلاینده پسته فارس در نی ریز در سال گذشته، یادآور شد: تولید محصولات گواهی شده، سالم  و ارگانیک از اولویت های بخش کشاورزی است که در همین زمینه مراجع مربوط پس از آزمایش های لازم، اقدام به صدور گواهی های ICM، استاندارد تشویقی و ارگانیک می کنند که در راس همه آن ها  گواهینامه مدیریت محصولات کشاورزی ارگانیک قراردارد.

شهرستان نی ریز در سال های اخیر در زمینه ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی رشد چشمگیری داشته است و در حال حاضر 102  هکتار زعفران را زیر کشت دارد.

567
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها