به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۲۲۵۸
print
send
کد خبر: ۸۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴     -       2020 01 June
ثبت نام دانش آموزان به جز در پایه های ورودی ، در سایر پایه ها به صورت غیر حضوری انجام می شود.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : پیش ثبت ‌نام مدارس در پایه اول ابتدایی از 31خرداد آغاز و تا 9 تیر ادامه خواهد داشت و ثبت نام دانش آموزان به جز در پایه های ورودی ، در سایر پایه ها به صورت غیر حضوری انجام می شود.

دکتر فرهاد اسماعیلی در جلسه ستاد ثبت نام مدارس فارس ، با تاکید بر اینکه "ثبت نام حضوری صرفا در پایه‌های ورودی صورت می‌گیرد"گفت: اولیا محترم برای پیش ثبت ‌نام فرزندان خود در پایه اول ابتدایی، می توانند از 31 خرداد تا 9 تیرماه از طریق مراجعه به سامانه http://madrese.farsedu.ir/   اقدام کنند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: از  11 تا 14 خردادماه  نیز از طریق سامانه پیامکی یا مراجعه به سایت ،نوبت دهی برای حضور اولیا انجام می گیرد و از  15 تا 25 تیرماه  اولیا بر اساس زمان بندی اعلام شده می توانند برای ثبت نام قطعی فرزند خود در مدرسه ایی که در سامانه اعلام شده  مراجعه حضوری داشته باشند  .

وی  همچنین گفت : برای کاهش مراجعه حضوری اولیا  اجرای طرح سنجش سلامت نیز همزمان با ثبت نام حضوری و از 15 تیرماه آغاز می شود .

اسماعیلی زمان پیش ثبت نام در پایه هفتم دوره اول متوسطه را از 28 تیر تا 6  مرداد اعلام کرد و گفت: از 8 مرداد تا 12 مردادماه نیز نوبت دهی و اطلاع رسانی به والدین از طریق سامانه پیامکی و یا مراجعه به سایت صورت می گیرد و پس از آن اولیا محترم می توانند بر اساس زمان بندی اعلام شده از 13 تا 26 مردادماه برای ثبت نام قطعی در مدرسه حضور داشته باشند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه" ثبت نام ‌ها در پایه دهم دوره دوم متوسطه بر اساس نتایج اعلام شده در هدایت تحصیلی انجام می شود" گفت : ثبت نام در گروه الف از 13 تا 20 مرداد  ، گروه ب از 21 تا 25 مرداد ، گروه ج از 26 تا 27 مرداد و سایرین نیز در روزهای 28 و 29 مرداد ماه انجام می شود.

وی همچنین گفت : پیش ثبت نام هنرستان های تربیت بدنی از 4 تا 7 مرداد ماه انجام می شود در روزهای 8 و 9 مردادماه نیز آزمون عملی برگزار می شود که نتایج آن 11 مرداد اعلام خواهد شد و 12 مرداد نیز ثبت نام قطعی دانش آموزان پذیرفته شده در این آزمون ها انجام می گیرد .

اسماعیلی در ادامه گفت:  تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می شود که در این پایه‌ها والدین باید طبق زمان بندی‌هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.

وی یادآور شد: برای سایر پایه‌‌ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال‌های قبل، پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می‌شود ،مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها