به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۲۹۵
print
send
کد خبر: ۷۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸     -       2020 10 February
از اون لحاظ!

خدا بیامرز «آبراهام مازلو»  نظریه‌پرداز کلاسیک مدیریت، در مورد نیازهای اساسی انسان نظریات زیادی افاضه کرده است. یکی از نظریات ایشان در باب نیازهای طبیعی انسان است که در حال حاضر چندان جدی گرفته نمی‌شود! چرا که در عصر کنونی با این نرخ‌های صعودی مسکن و مواد غذایی و آلودگی همیشگی هوا، خلق‌الله نقداً به مختصری آب و هوای پاکیزه و یک کف دست غذای ارگانیگ نیاز دارند و لاغیر... حالا بقیه موارد مثل پوشاک، مسکن، نیازهای امنیتی، نیازهای اجتماعی، خود شکوفایی، دانش‌اندوزی و شناخت و درک پدیده‌ها و نیاز به زیبایی و نظم و ... زیاد مهم نیست. به قول «بابا پنجعلی» بود بود نبود نبود!


با این وجود غذا داستانش تومنی هشت پارسه با بقیه موارد توفیر دارد و یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشری است که شوخی‌بردار هم نیست. به قول عمو سیفی (سرایدار مفخم مدرسه ما) غذا از نان شب هم واجب‌تر است!


در همین راستا وقتی دوستان وزارت بهداشت دیدند اوضاع تغذیه مردم کشمشی است، دور هم جمع شدند و فکرهایشان را یک کاسه کردند تا ببینند در جوار فعالیت‌های مشعشع وزارت کشاورزی برای تأمین نیازهای غذایی مردم، می‌توانند فکری برای شکم مردم بکنند یا خیر. (سیف‌الله کارد به اون شکمت بخوره که دوستان وزارت بهداشت هم مجبورند وقتشان را برای سیر کردن شکمت هدر دهند!) فلذا دوستان دور هم گرد آمدند و پس از بحث و بررسی فراوان به این نتیجه رسیدند که قیمت گوشت از حد فزون است و یگانه راه حل مشکل پروتئین ، تولید گوشت مصنوعی است!


اصل خبر به روایت جراید: مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: هم اکنون تعدادی شرکت برای طرح‌های سلامت دیجیتال شناسایی شده‌اند و با توجه به توسعه روزافزون جمعیت، بر روی پروژه گوشت مصنوعی نیز بررسی‌هایی در حال انجام است.
ملاحظه فرمودید... به قول فردوسی علیه الرحمه:


ابا همگنانتان بتر زان کند
به شهر اندرون گوشت ارزان کند
و باقی داستان ...  (معنای بیت اول را خودمان هم نفهمیدیم؛ گیر ندهید)


یعنی تراریخته‌ها، روغن دارای پالم، سوسیس و کالباس تولید شده با تاج خروس و گوشت گربه و خر، زعفران غنی شده با کاکل ذرت، کیک تزئین شده با قرص، آبلیموی تولید شده با کاه و یونجه، هندوانه قرمز شده با رنگ صنعتی، چای ترکیب شده با برگ خشک، آب دارای نیترات، شیر فراوری شده با وایتکس، برنج خارجی دارای آرسنیک و ... کم بود حالا باید گوشت مصنوعی را هم به گزینه‌های روی میز اضافه کنیم.


البته این همه داستان نیست و یک جای کار می‌لنگد. چرا که چند وقت پیش رئیس انجمن صنفی گاوداران اعلام کرد که گوشت‌های به اصطلاح لاکچری با قیمت کیلویی یک میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود!


گوشت لاکچری همان گوشت ویل است که گوساله آن تنها با شیر تغذیه شده یا گوشت دام با گرفتن ماساژ عضلانی، بافت لطیف و ساختاری مناسب پیدا می‌کند که این امر باعث افزایش قیمت تا کیلویی یک میلیون تومان می‌شود. فقط کم مانده گوشت گوساله تحصیلکرده و فرنگ رفته به بازار عرضه شود. آن وقت شما انتظار دارید کسانی که تا دیروز گوشت لاکچری و گوشت آهو و گوزن کیلویی یک میلیون تومان می‌خوردند، بیایند گوشت مصنوعی بخورند؟! به نظر شما کسی که تابلوی سهراب سپهری را ٦ میلیارد می‌خرد، قیمت ماشین و منزل مسکونی‌اش به اندازه حقوق یک سال پرسنل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است، گوشت مصنوعی می‌خورد؟! ما معمولی‌ها در خوردن گوشت یخ زده تردید داریم و با اکراه می‌خوریم ، دیگر آقازاده‌ها و صاحبان ژن‌های نیکو و سلبریتی‌ها که جای خود دارند! به نظر می‌رسد مافیای گوشت مصنوعی باید تورش را جای دیگری پهن کند؛ چرا که این قبری را که رویش گریه می‌کند خالی است! از ما گفتن بود...

وحید حاج‌سعیدی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها