به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۴۲۶
print
send
کد خبر: ۶۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸     -       2019 12 August
مدیرکل دامپزشکی استان فارس:
مدیرکل دامپزشکی استان فارس از فعالیت ۱۲۰ گروه نظارتی به مناسبت عید قربان در محل های ذبح خبر داد.
به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس، یعقوب مهندس با بیان اینکه به مناسبت عید قربان از صبح روز دوشنبه ۳۳ کشتارگاه در فارس اقدام به ذبح شرعی و بهداشتی می‌کنند، اظهار داشت: با توجه به مشاهده چند مورد تب کریمه کنگو و احتمال سرایت به انسان اداره کل دامپزشکی حدود ۱۲۰ گروه نظارت را در عید قربان به صورت ۲۴ ساعته فعال کرده است تا ضمن نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی با مردم بیشتر همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: تمام کشتارگاه‌ها در سطح استان و به علاوه پایگاه‌های ویژه در سطح کلان شهر شیراز به صورت رایگان و با نظارت دامپزشکی ذبح شرعی و بهداشتی را در روز عید قربان انجام می‌دهند.

مهندس تصریح کرد: همچنین ۲۳۶ مرکز نیکوکاری از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر استان روز دوشنبه فعال شده و آماده دریافت نذورات مردم هستند.

مدیرکل دامپزشکی فارس اضافه کرد: از آنجا که ۷۰۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد بنابراین ذبح بهداشتی در محل‌های در نظر گرفته و با نظارت دامپزشکی امری ضروری به نظر می‌رسد.

وی گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به fars.ivo ir از مکان‌های در نظر گرفته شده برای ذبح شرعی وبهداشتی مطلع شوند.

مهندس تاکید کرد: از کشتار دام در معابر عمومی جداً  خودداری شود و به منظور جلوگیری از احتمال بروز بیماری های مشترک همچون بیماری تب کریمه کنگو ، علاوه بر رعایت کردن بهداشت فردی و استفاده از دستکش در زمان کشتار و قطعه بندی گوشت ، لاشه دام قربانی شده حداقل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد