به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۹۷
print
send
کد خبر: ۶۵۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶     -       2019 30 June
زیر نظر قُل مراد

آموزش و پرورش
چرا مدیرانی را که نمی‌توانند درست مدیریت کنند و با همه از دانش‌آموز گرفته تا اولیاء و معلمان درگیرند، عوض نمی‌کنید؟ مگر امثال مدیر بوووووق چقدر برای اداره نفع دارند که حاضر به جابه‌جایی‌شان نیستید؟


فضولی قل‌مراد:
عزیز دل برادر! قربان آن شکل ماهت بروم! اگر قرار باشد پیشنهاد شما در کل مملکت اجرا بشود و آن مدیرانی که نمی‌توانند درست مدیریت کنند جابه‌جا شوند، باید همه مدیران تشریف ببرند کارگر و رفتگر بشوند و جامعه شریف کارگران و رفتگران تشریف بیاورند در رأس امور قرار گیرند. به نظرم که مملکت گل و بلبل خواهد شد. به جان شما!! می‌گویید نه، یک بار امتحان کنید!!

شهرداری نی‌ریز
سؤال:
به خاطر آسفالت خیابانها از شما کمال تشکر را داریم. امیدواریم با شرکت گاز، آب و برق هماهنگ کرده باشید تا مثل کوچه شماره ١٢ بلوار نشاط نشود که بعد از سالها آسفالت شد و به یک ماه نکشیده، شرکت آبفا به خاطر لوله‌کشی آسفالت را از بین برد و برای ترمیم آن هم اقدامی نکرد. حالا هم هیچ کس پاسخگو نیست.
جوابیه آبفا:
هر کس وظیفه‌ای دارد. وظیفه ما کنده‌کاری و لوله‌گذاری است. وظیفه شهرداری هم آسفالت است. به شهردار گفته‌ایم بچرخ تا بچرخیم.
سؤال:
چرا بعد از این همه قول و وعده، فکری به حال جوی آب ابتدای خیابان ١٢ فروردین نمی‌کنید؟ متأسفانه آب باران و ... در آن راکد و تبدیل به گنداب می‌شود. این آب که راه خروجی ندارد، علاوه بر ایجاد بوی تعفن شدید، بخصوص در تابستان خطر شیوع بیماری برای مردم منطقه دارد.
جوابیه قل‌مراد:
چشمها را باید شست جان من! آنجا در همان آب که شما آن را گنداب دیده‌اید زندگی جریان دارد. دو قورباغه نر و ماده زندگی مشترکشان را با کلی امید و آرزو آغاز کرده و در آن آب تخم‌گذاشته و نوزادان آنها اکنون تازه تاتی‌تاتی می‌کنند. بروید چشمهایتان را بشویید و جور دیگر ببینید. تازه پشه‌هایی هم که آنجا جمع می‌شوند، غذای همین نوزادان هستند. ببینید چه زیستگاه قشنگی ایجاد شده؟ پس با هم شعر زیر را زمزمه کنیم:
- شاعری دیدم هنگام خطاب، به گل سوسن می گفت: «شما»
(آنوقت تو به زیستگاه قورباغه‌ها می‌گویی گنداب)
- عکس غوکی در حوض
آب پیدا بود، عکس اشیا در آب
(و نگوییم به آبی زیبا «گنداب»)
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
رخت ها را بکنیم:
آب در یک قدمی است.
(شما می‌توانید پاچه‌هایتان را تا زیر زانو بالا بزنید و از خنکی آب لذت ببرید) 
و بگیریم طراوت را از آب.

فرمانداری - فرماندهی انتظامی 
ما جوانان به دنبال همسر می‌گردیم. می‌خواستم بدانم آیا نی‌ریز سایت همسریابی دارد یا نه و اگر کسی بخواهد راه‌اندازی کند به کدام اداره باید مراجعه کند؟
جوابیه قل‌مراد:
این ایده شما جدید نیست و از سالها قبل در نی‌ریز به دست توانای زنان سالمند انجام می‌شده. در محله خودمان حداقل ٤-٣ نفرشان را می‌شناختم که تخصص خاصی در پیدا کردن شوهر یا همسر برای خانواده‌های مختلف داشتند از جمله: اقدس،  سمنگل، شوکت، ماه‌سمن، سرور خانم و غیره. اینها نه مجوزی داشتند و نه کسی روی کار آنها نظارت می‌کرد.
همین سمنگل خدابیامرز یک تنه کار اینستاگرام را در نی‌ریز انجام می‌داد. نسلشان نابود شد. یادشان بخیر!


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها