به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۵۳۳
print
send
کد خبر: ۶۵۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹     -       2019 20 June
اول تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی گرامی باد.
بی‌تردید مقوله تبلیغ اسلام و حركت در مسیر توسعه فرهنگ دینی پیمودن راهی بزرگ و در عین حال پرمسئولیت است. عنایت به مسئله‌ فرهنگ، جهت‌دهنده عرصه‌‌های توسعه‌ در جامعه اسلامی‌ ماست، به‌گونه‌ای كه می‌توان اذعان كرد گونه‌‌های دیگر توسعه را هدفمند نموده و صبغه فرهنگی به‌ آن‌ها می‌بخشد. اما آنچه در این مسیر همواره موجب آرامش دل‌های پیمایندگان راه بوده، گنجینه سرشار معارف اسلامی و دانش و تعهد این نیرو‌های ارزشمند وانقلابی بوده‌ است فرارسیدن اول تیرماه، سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی بر مبلغان دین و حافظان سنگر فرهنگ اسلامی فرصتی نیكو است تا بیش از پیش همت خود را بر شناساندن گوهر اصیل معرفت حق مصروف بدارند و در گشایش هر چه بیشتر مسیر توسعه فرهنگ دینی سعی بلیغ نمایند.

مسئله تبلیغ در دین اسلام به عنوان یکی از تکالیف مطرح است و بر اساس فرموده قرآن دعوت به خیر و صلاح به مثابه احیای انسانهاست و در جامعه اسلامی و دینی به عنوان بخشی از علت مبقیه فرهنگ اسلامی و ثبات هویت دینی است. بدون شک فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس این نهاد مقدس و تبلیغی را می توان حرکتی مهم در تثبیت پایه های نظام اسلامی برشمرد. روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی بهانه ای است تا مبلغان و محققان با نگاهی به گذشته این حوزه، به دستاوردها، ضعف ها و راهكارهای ارتقای تبلیغات و اطلاع رسانی دینی توجه ویژه ای داشته باشند.

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نی ریز اول تیرماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی را تبریك عرض نموده، عزت روز افزوان اسلام و اعتلای مسلمانان را در اقصی نقاط جهان از خداوند منان مسئلت می‌دارد، امید است در راستای منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در سالی که بنام رونق تولید نام گذاری گردیده است بتوانیم در پیشبرد فرهنگ دینی و اهداف گام دوم انقلاب اسلامی گام های مؤثری را برداریم.

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نی ریز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها