به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۲۳۶۶
print
send
کد خبر: ۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳     -       2016 25 October
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از اختصاص 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات با یارانه 5 درصدی به واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد.
دکتر علی صالح آبادی افزود: بانک توسعه صادرات با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات غیرنفتی، طی توافقنامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت، 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی بانک برای طرح ها و همچنین تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص داده است.

بگفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات، در چارچوب این توافقنامه، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تا سقف 200 میلیارد ریال به عنوان یارانه سود تسهیلات پرداختی بانک به واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص می یابد که این اقدام، تأثیر قابل توجهی در کاهش هزینه تأمین مالی واحدهای تولیدی و افزایش توان رقابتی این واحدها، هم در بازار داخل و هم در عرصه صادرات  خواهد داشت.

صالح آبادی خاطرنشان کرد تسهیلات موضوع این توافقنامه در راستای تأمین سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی خطوط تولید، اجرای طرح های توسعه، افزایش ظرفیت و کاهش قیمت تمام شده، تکمیل واحدهای نیمه تمام و افزایش ظرفیت بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی قابل پرداخت است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد