به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۵۴۴
print
send
کد خبر: ۶۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲     -       2019 09 May
کارشناسان و کشاورزان استهبانی با هدف افزایش سطح کشت باغات پسته و افزایش سطح اطلاعات خود در زمینه پسته از باغات شهرستان نی ریز بازدید کردند.
جهاد کشاورزی استهبان:در این بازدید دکتر حکم آبادی محقق چند ساله در زمینه پسته آخرین یافته های علمی و تجربیات کاشت، داشت و برداشت محصول را به پسته کاران و کارشناسان جهاد کشاورزی ارائه داد.

مدیر جهاد کشاورزی در کارگاه آموزشی و ترویجی کاشت و پرورش درخت پسته در نی ریز با اشاره به کاشت 250 هکتار باغ پسته در استهبان گفت: مناطق مستعد در شهرستان از جمله ایج، خیر، رونیز  مناطق مناسب کشت پسته بشمار می رود.

مهدی اعیان منش افزود: استقبال از کشت باغ های پسته در سال های اخیر افزایش یافته و به همین علت نیاز است که کشاورزان و کارشناسان حوزه باغبانی با آخرین یافته های علمی و نیز تجربه شهرستان های موفق در این زمینه آشنا شوند و بر همین اساس این دوره آموزشی برنامه ریزی شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به کشت ارقام مناسب پسته در مناطق مختلف شهرستان و نیز کاشت، داشت و برداشت به روش اصولی و علمی این محصول مهم گفت: پسته محصول گران قیمت و با قیمت مناسب جهانی است و رغبت زیادی برای کاشت و مصرف آن وجود دارد.

وی تصریح کرد: مناطقی در استهبان وجود دارد که قابلیت کشت انجیر و زعفران ندارد و بهترین کشت جایگزین پسته می باشد همچنین شرایط آبی در مناطقی که آب شور شده و EC آب بالا است و یا بدلیل سرما امکان کشت انجیر ندارد بهترین کشت جایگزین پسته است چون نیاز سرمایی و آبی برطرف می شود.

اعیان منش اضافه کرد: کشت این محصول با توجه به سودآوری مناسب برای کشاورزان در شهرستان نیز مورد حمایت قرار می گیرد و کارشناسان درصدد ارائه خدمات فنی و دانش و تجربه مناسب برای کاشت این محصول هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها