به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۰۶۶
print
send
کد خبر: ۵۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷     -       2019 24 February
هشدار‌:
جوانانی که به دنبال یافتن کار هستند، مراقب آگهی‌های مشاغل خانگی باشند؛ آگهی‌هایی با این مضمون که با سرمایه بسیار کم در منزل خود ماهیانه چند میلیون تومان درآمد داشته باشید.

چند ماه قبل جوانی که به دنبال کار بود، آگهی در روزنامه می‌بیند که در آن ذکر شده با سرمایه بسیار کم صاحب ماهیانه چند میلیون تومان درآمد می‌شوید. این جوان با تلفن این شرکت در شیراز تماس گرفته و ساعتی را برای حضور در دفتر شرکت در مرکز استان تعیین می‌کند. در زمان حضور به او می‌گویند با امکانات و مواد اولیه‌ای که به او خواهند داد و آموزشی که دریافت می‌کند، می‌تواند این کالا را با آموزش‌های دریافتی در زمان بسیار کم ساخته و این شرکت نیز محصول تولیدی را با ضمانت از او خریداری می‌کند. 


نخست اما جوان برای دریافت مواد اولیه باید ٥ میلیون تومان به این شرکت بپردازد. وی پول را پرداخته و مقداری از مواد اولیه را دریافت می‌کند. او حتی برای مشاهده فعالیت یک واحد نمونه نیز به یکی از شهرستانهای فارس مراجعه کرده و از نحوه کار و خرید ضمانتی محصول و رضایت این فرد اطمینان حاصل می‌کند. 


در ابتدا به وی می‌گویند که فقط یک ماده اولیه کم است که آن را هفته آینده به او خواهند داد. آنها قراردادی را با مدت محدود با او امضاء می‌کنند.


فرد با رضایت به نی‌ریز بازگشته و منتظر ماده تکمیلی می‌ماند. اما هر چه تماس می‌گیرد، خبری نمی‌شود. جوان در هماهنگی با دفتر این شرکت به شیراز رفته و به او می‌گویند که محصول تکمیلی خریداری شده و به زودی به همه تحویل داده خواهد شد.  


وی پس از مدتها رفت و آمد متوجه می‌شود که این کالای ساختنی با این مواد اولیه اصلاً قابل تهیه نیست و به زودی مهلت قراردادش پایان یافته و چون هیچ محصولی ندارد که تحویل شرکت دهد، پولش را از دست خواهد داد. مواد اولیه‌ای که به او  فروخته شده، فقط در حدود ٥٠٠ هزار تومان ارزش دارد؛ نه ٥ میلیون تومان. 


بنابراین وی با حضور در دفتر یکی از کارشناسان قضایی و وکلای حقوقی متوجه می‌شود که این شرکت قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کرده که او حتی نمی‌تواند شکایت ‌کند. با امضاء این قرارداد، همه راه‌ها به روی او بسته شده و پولش قابل برگشت نیست. او حتی متوجه می‌شود که محل کسبی که برای نمونه به آنجا مراجعه کرده، در اصل برای فریب افراد بنا شده است. 
این شرکت با درج آگهی در روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، سایتها و گروه‌های فضای مجازی، اقدام به فریب افراد و جوانان جویای کار می‌کند. 


بر اساس تحقیقات و شنیده‌ها، در نی‌ریز حداقل ١٠ نفر از جوانان فریب خورده و پول قرض گرفته و یا وام گرفته خود را از دست داده‌اند.


یک کارشناس قضایی نیز می‌گوید: جوانان هنگام روبرو شدن با آگهی‌های تجاری فریب نخورند؛ زیرا بسیاری از آگهی‌های مشاغل خانگی فقط فریب و کلاهبرداری است و افراد هنگام حضور در این شرکتها هیچ گونه کاغذی را امضاء نکرده و هیچ مبلغی را تا اطمینان کامل نپردازند. قبل از پرداخت پول نیز با افراد مطمئن فامیل و یا وکلای حقوقی مشورت کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد