به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۷۳۵
print
send
کد خبر: ۵۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴     -       2019 02 January
جلسه شهرداری و شورای اسلامی شهر نی ریز با انجمن زیست محیطی میراث ماندگار بختگان تشکیل شد.

روابط عمومی شهرداری، این جلسه با حضور اعضاء انجمن میراث ماندگار بختگان، شهردار، رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر در محل ساختمان شماره دو شورا برگزار شد.

در این جلسه شهردار نی ریز با گلایه از نحوه برخورد با مسائل اجتماعی و ... گفت: متاسفانه کلیه مسائل اعم از امور عمرانی و امور زیست محیطی به مسائل سیاسی، خودخواهی ها و حب و بغض ها گره خورده است و برخی بداخلاقی ها عرصه را بر سازمان های مردم نهاد تنگ کرده و برخی افراد به راحتی منافع شخصی و گروهی را بر منافع عمومی ترجیح می دهند.

وی با مهم اعلام کردن عرصه محیط زیست، شهر را بزرگ ترین محیط زیست دانست و بدین منظور شهرداری را یکی از اصلی‌ترین نهادهایی دانست که داعیه محیط زیستی دارد، ایشان با تاکید بر تفکیک زباله از مبداء اقدامات شهرداری را در این زمینه بر شمرد.

در ادامه شکری به نمایندگی از شرکت خدمات شهری امید جویان سحر مجری خدمات شهری شهرداری، فعالیت های این شرکت در زمینه تفکیک زباله را اعلام کرد که از جمله، استقرار کانکس تفکیک زباله در میدان کارگر در آینده نزدیک (در این کانکس با دریافت زباله های خشک شهروندان مواد شوینده تحویل می گردد)، تبلیعات محیطی در این زمینه و فرهنگسازی است.

در این جلسه اعضاء انجمن زیست محیطی میراث ماندگار بختگان با تشکر ویژه از شهردار نی ریز به دلیل همکاری ها و همراهی های شهرداری با این انجمن، مطالبی را ایراد نمودند که از جمله: درخواست کمک برای برگزاری روز هوای پاک، درخواست اختصاص مکان جهت دفتر انجمن، پیشنهاد اختصاص یک رابط زیست محیطی بین شورا و انجمن، تقاضای ماشین حمل زباله در مواقعی که انجمن طرح جمع آوری زباله را از تفرجگاه ها دارد، فعالیت در امر آموزش در زمینه مسائل زیست محیطی، است.

در پایان لایقمند رئیس شورا با خیر مقدم به مهمانان و مدیر عامل و منتخب اعضاء انجمن زیست محیطی میراث ماندگار بختگان، این جلسه را بسیار حائز اهمیت دانست و با تقدیر از اقدامات شهردار در زمینه مسائل زیست محیطی و بحث تفکیک زباله، خواستار همکاری و همراهی این انجمن با شهرداری در مسائل درختکاری، تفکیک زباله و مسائل تبلیغی و فرهنگی این امور شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها