به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۵۹۶
print
send
کد خبر: ۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲     -       2018 24 November
با پیگیریهای مداوم مسئولان شهرستان در چند سال اخیر و با تخصیص کشوری آمبولانس های مدرن به اورژانس115 کل کشور، نی ریز نیز صاحب 2 آمبولانس شد.
حسین قانع: بنا بر اعلام سرپرست شبکه بهداشت و درمان نی ریز، با پیگیری های مداوم و مستمر  نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیر اورژانس 115 نی ریز، سرانجام 2 آمبولانس مدرن به اورژانس 115 شهرستان اختصاص یافت.

دکتر داور آل داود گفت : این آمبولانس ها بنز اسپرینتر 315 بوده و از نمونه بکار گرفته شده در کشورهای مدرن دنیا می باشد. این آمبولانسها از تجهیزات و امکانات داخلی بسیار خوبی برای امداد رسانی و راحتی بیماران برخوردارند و دارای مانتیورینگ، دستگاه دی سی شوک و تمام دستگاه های موردنیاز برای حمل بیمار هستند. نکته مهم در این آمبولانس ها، وجود سیستم تعلیق آمبولانس و یک تشکچه بادی زیر برانکارد بوده و مانع از تکان های شدید بیمار در هنگام انتقال است. آمبولانسها در روزهای آینده در اورژانس 115مرکزی نی ریز و آباده طشک به کار گرفته خواهند شد.

دکتر آل داود افزود: شهرستان اکنون هفت پایگاه اورژانس دارد شامل دو پایگاه درون شهری و پنج پایگاه جاده ای و امید است با اضافه شدن این دو آمبولانس، شاهد کاهش مشکلات و امدادرسانی بهتر باشیم.

سهمیه استان فارس 22 آمبولانس بود که 5 فقره جهت اورژانس شیراز و بقیه به شهرستانها اختصاص یافته است. این 22 آمبولانس صبح امروز ( شنبه 3 آذرماه ) در بلوار چمران شیراز رژه رفتند.

قابل توجه مسئولان شهرستان اینکه بیمارستان شهدای نی ریز تنها مرکز فعال و بزرگترین بخش درمانی این شهرستان 120 هزار نفری می باشد و فقط 2 آمبولانس قابل استفاده  و آنهم با کارکرد بیش از یک میلیون کیلومتر مسافت را دارد و برای انتقال ایمن بیماران به مراکز درمانی استان نیاز بسیار شدیدی به آمبولانس های جدید دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها