به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۶۵۵
print
send
کد خبر: ۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶     -       2018 07 April
مصطفی داننده

سانسور آرم باشگاه رم ایتالیا در تلویزیون ایران تقریبا جهانی شده است. به ویژه رسانه‌های ایتالیایی به این سانسور پرداخته‌اند. سانسور عجیبی بود. سانسور پستان‌های یک گرگ.

لوگوی باشگاه رم  نشانگر گرگي ماده است كه به دو كودك دوقلو شير مي دهد. این گرگ ماده اما ریشه در افسانه های اساطیری رم دارد. رمولوس و رموس دو برادر دوقلویی که ماده‌گرگی به آنها شیر می‌دهد و آن ها را از مرگ نجات مي دهد. این دو بزرگ می‌شوند وبا تشكيل قدرت آمولیوس بر فراز تپه ي پالاتين شهر رم را برپا می کند و نخستین پادشاه رم می‌شوند.

درحالی آرم باشگاه رم ایتالیا در تلویزیون ایران سانسور شد که پیش از این صداوسیما به ویژه در برنامه‌های مستند، دوشیدن بز، گوسفند و گاو را نشان داده است. حتی از آن به عنوان یک کار خوب یاد می‌شد و  مجریان این برنامه‌های سعی می‌کردند برای یک بار هم که شده دوشیدن بز یا گوسفند را تجربه کنند.

به نظر می‌رسد اما در تلویزیون ایران، داستان پستان‌های گرگ با پستان‌های گوسفند و گاو فرق می‌کند. البته ما با این سانسورها بیگانه نیستیم. در صداوسیما صدای ساز می‌آید اما خبری از ساز نیست.

شاید به خاطر همین بود وقتی مردم علی‌رضا عصار را هنگام پیانو زدن در تلویزیون دیدند، تعجب کردند و با خود گفتند این شبکه یک ایران است؟ نشان دادن ساز در آن برنامه شرط حضور خواننده مطرح پاپ کشور بود.

عصار خطاب به مجری برنامه سال تحویل تلویزیون گفته بود:« چون قبول کردید ساز رو نشون بدید به برنامه اومدم اگر اینطور نبود مثل ۱۴ سال گذشته به تلویزیون نمی آمدم!»

کافی است مسابقات والیبال لیگ جهانی و یا المپیک را به یاد بیاورید. مردم ایران در هنگام دیدن این مسابقات بیشتر صحنه آهسته می‌بینند تا اصل مسابقه . دلیل این سانسور هم مشخص است.

طی روزهای اخیر هم شاهد گلایه‌های اهالی تلویزیون از سانسورهای عجیب و غریب صداوسیما بوده‌ایم. از کلاه قرمزی تا دورهمی و پایتخت.  

در میان این همه سانسور دلم برای خودم و اسلام می‌سوزد. سانسور آرم باشگاه رم تنها توهین به این تیم ایتالیایی نبود. این کار توهین به ما بود. سانسورچی‌های محترم با خود فکر می‌کنند ما حتی می‌توانیم با پستان‌های یک گرگ ماده هم تحریک بشیم. ما حتی توان دیدن یک زن آستین حلقه‌ای پوش در ورزشگاه را هم نداریم چون تحریک می‌شویم و بعد از آن ...

من اگر مسلمان نبودم حتما یک مسلمان را پیدا می‌کردم و از او می‌پرسیدم آیا واقعا شما با دیدن پستان گرگ تحریک می‌شوید؟

آیا دیدن یک زن در یک گوشه ورزشگاه شما را تحریک می‌کند؟

چه مردم تحریک پذیری هستید شما!!/ عصر ایران

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها