به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۳۳۳
print
send
کد خبر: ۴۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴     -       2018 06 March
تبیان/ از طب‌سوزنی برای درمان بسیاری از ناهنجاری‌های جسمی و روحی مانند اضطراب، افسردگی، سندرم روده تحریک‌پذیر و همچنین بیماری‌های التهابی استفاده می‌شود.

این روش درمانی برای درمان پارکینسون نیز مفید است. در اینجا چند فایده این طب را برایتان می‌گوییم.


طب‌سوزنی یک شیوه درمان جایگزین (طب مکمل) است که در آن، سوزن‌های بسیار باریک وارد پوست می‌شوند تا طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان کنند.


این روش درمانی بخشی از طب‌سنتی چین است. در باور طب‌سنتی چینی، نیروی زندگی که به آن qi می‌گویند، در کانال‌های پیچیده‌ای به نام عصب میانی یا مدیان جریان دارد. 


وقتی مدیان‌ها مسدود شوند، این نیرو نمی‌تواند آزادانه جریان داشته باشد. این مشکل باعث درد مزمن و بیماری می‌شود.


برای درمان این مدیان‌های مسدود شده، متخصص طب‌سوزنی، سوزن‌های نازکی را وارد لایه سطحی پوست می‌نماید.


این سوزن‌ها، مدیان‌های مسدود بدن را باز می‌کنند و به qi اجازه می‌دهند به جریان عادی‌اش برگردد.


درمان انواع سردرد و میگرن
از طب‌سوزنی برای درمان انواع درد و ناراحتی‌ها مانند سردرد میگرنی و سردرد تنشی استفاده می‌شود. این تکنیک از نگاه علم مدرن نیز مؤثر است.


گروهی از پژوهشگران با انجام بیش از یازده مطالعه، فواید درمان با طب‌سوزنی را بررسی کردند که شامل انجام طب‌سوزنی برای هزاران بیمار مبتلا به سردردهای خفیف تا شدید می‌شد.


بعد از بررسی محققان دریافتند طب‌سوزنی می‌تواند شیوه‌ای غیردارویی و مؤثر برای درمان بیماران مبتلا به سردرد مزمن تنشی باشد.


تسکین دردهای مزمن
طب‌سوزنی راهی مؤثر برای درمان درد طولانی مدت گردن، کمر و زانو می‌باشد. از این شیوه برای درمان درد آرتریت روماتوئید هم استفاده می‌شود.


درمان بی‌خوابی
دانشمندان چینی در دانشگاه پکن دریافتند طب سوزنی درمانی مؤثر برای بی‌خوابی می‌باشد. طب سوزنی می‌تواند تأثیرات قرص خواب و درمان‌های گیاهی را تقویت کند و نتایجش بهتر از زمانی است که این داروها به تنهایی استفاده شوند. 


بر‌خلاف قرص‌های خواب و مکمل‌های گیاهی، طب‌سوزنی عوارضی نداشته و هیچ ناراحتی ایجاد نمی‌کند.


تسریع بهبودی بعد از شیمی درمانی
بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی هستند، می‌توانند با کمک طب‌سوزنی سیر بهبودی سریع‌تری داشته باشند. مطالعات گوناگون تأیید می‌کنند که طب‌سوزنی، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و حتی پلاکت‌های خون را افزایش می‌دهد.


در یک بررسی دانشمندان دریافتند که طب‌سوزنی واقعاً می‌تواند از کاهش سلول‌های سالم بدن بعد از شیمی درمانی و رادیوتراپی پیشگیری کند.


بیماران این طور گزارش دادند که بعد از انجام طب‌سوزنی احساس درد کمتری داشته و طب‌سوزنی به بهبود کیفیت زندگی‌شان کمک کرده است. 


برخی بیماران همچنین گفتند که طب سوزنی، واکنش شدید بدن نسبت به شیمی درمانی مانند حالت تهوع و استفراغ را کاهش داده است.


تقویت سلامت‌روانی
آیا می‌دانستید که طب‌سوزنی پیر شدن مغز را به تأخیر می‌اندازد؟ 


طب‌سوزنی همچنین خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش داده و حافظه و عملکردهای ادراکی مغز را تقویت می‌نماید.


برخی مطالعات نشان دادند برای درمان پارکینسون و سایر بیماری‌های مربوط به سالمندی که موجب کاهش نیروی ادراک مغزی می‌شوند،  می‌توان از طب‌سوزنی استفاده کرد.


در تحقیقی، ٨٥ درصد از بیماران مبتلا به پارکینسون، بعد از جلسات منظم طب‌سوزنی، شاهد بهبود علائم‌شان بودند. این علائم شامل رعشه، کُندی حرکت، درد، افسردگی، اختلال خواب و اضطراب می‌شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها