به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۱۰۱۳
print
send
کد خبر: ۳۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹     -       2018 15 January
هرچند که هزینه سفر به سیستان و بلوچستان بالا است، اما ساحل درک و کوه‌های مریخی در سبد سفرهای لوکس گردشگران ایرانی قرار گرفته است.سیستان و بلوچستان

«هرچند که هزینه سفر به سیستان و بلوچستان بالا است، اما ساحل درک و کوه‌های مریخی در سبد سفرهای لوکس گردشگران ایرانی قرار گرفته است.»

به گزارش ایسنا، سال ۱۳۹۶ به نام سفر به سیستان و بلوچستان ثبت شده، استانی که هنوز طوق ناامنی از گردنش خارج نشده، با این حال حرکت‌هایی که از اواسط سال گذشته برای معرفی مناطق ناشناخته و کمترشناخته شده این استان آغاز شد، حتی گردشگران خارجی را راهی این سرزمین کمتر شناخته شده کرد و گردشگران ایرانی را به کشف مناطق نادیده از سیستان و بلوچستان وا داشت، کشف جایی مثل ساحل دَرَک که محل تلاقی تپه رمل‌ها و دریای مکران (عمان) و اقیانوس هند با پس‌زمینه‌ای از نخل‌های سرگردان است.

مجتبی میرحسینی ـ معاون گردشگری سیستان و بلوچستان: با وجود تمام تحرک‌هایی که از سال گذشته برای معرفی سیستان و بلوچستان به عنوان مقصدی پایدار صورت گرفته، به مهم‌ترین مانع تداوم این جریان اشاره می‌کند و می‌گوید: هزینه سفر به این استان بسیار بالا است و برای ارزان‌سازی آن باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد.

او ادامه می‌دهد: با توجه به شناسایی قطب‌ها و کانون‌های گردشگری در استان و با بکارگیری همه ظرفیت‌ها، تمرکز ویژه‌ای برای توسعه شده است. سال گذشته این طرح را در ساحل درک و کوه‌های مریخی امتحان کردیم و امروز سفر به درک و کوه‌های مریخی در سبد سفرهای لوکس گردشگران ایرانی قرار گرفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار می‌کند: ما مدعی هستیم که می‌توانیم برای همه اقشار جامعه کسب و کار تعریف کنیم. از طرفی باتوجه به شرایطی که در ایران وجود دارد و فناپذیری نفت و سایر انرژی‌ها، گردشگری می‌تواند فرصت جدید برای توسعه همه جانبه ایجاد کند. علاوه‌بر این، کشور ایران با ۳ قاره و یک سوم جمعیت دنیا هم‌مرز است که اگر ظرفیت گردشگری دریایی را فعال کنیم و فقط یک درصد از این یک سوم جمعیت دنیا را وارد ایران کنیم، باعث تحول در کشور بویژه چابهار به عنوان دروازه ورودی کشور خواهیم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها