به پایگاه خبری - تحلیلی هورگان خوش آمدید... هورگان یعنی محل زایش خورشید      
تعداد بازدید: ۷۸۲
print
send
کد خبر: ۳۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳     -       2017 31 August
همزمان با آخرين روز از هفته دولت از يك واحد صنعتي گلخانه سبزي و صيفي در بخش پشتكوه شهرستان ني ريز بهره برداری شد.

 همزمان با آخرين روز از هفته دولت و با حضور فرماندار ، بخشدار پشتكوه ، مدير جهاد كشاورزي و جمعي از مسئولان ادارت شهرستان ني ريز ، از يك واحد گلخانه سبزي و صيفي 5000 متر مربعي در روستاي معدن بخش پشتكوه بهره برداري شد.

به گزارش روابط عمومي مديريت جهادكشاورزي شهرستان ني ريز ، در آيين بهره برداري از اين واحد صنعتي ، فرماندار ني ريز گفت: در شرايط خاص بحران كم آبي در منااطق مختلف شهرستان ، راهي جز حركت به سمت احداث و توسعه گلخانه ها و اجراي طرح هاي آبياري نوين نداريم و بحمدالله گام هاي موثري در اين زمينه برداشته شده است .

محمدرضا اميري افزود: با توجه به شرايط  موجود، دولت هيچ محدوديتي در اعطاي تسهيلات براي ايجاد و احداث گلخانه ها و اجراي طرح هاي آبياري نوين ندارد و بايد از سرمايه گذاري و امكانات و منابع موجود حمايت كرد و در بحث صنعت و بازار توليد كه نگراني ايجاد كرده بود برنامه ريزي شود.

فرماندار ني ريز ادامه داد: گلخانه ها نبايد صرفا بر توليد محصولات صيفي تمركز كنند و بايد شرايطي ايجاد شود كه در فصول مختلف سال بتوانند محصولات ديگر هم توليد نمايند .

در اين مراسم ، داريوش طهماسبي مدير جهاد كشاورزي شهرستان ني ريز هم با ارائه گزارشي گفت:  احداث اين گلخانه 5000 متر مربعي در زميني به مساحت 7500 متر مربع با اعتبار 3800 ميليون ريال تسهيلات بانكي و 900 ميليون ريال سرمايه ي متقاضي ، از نيمه سال 93 آغاز و در تيرماه 96 به پايان رسيد كه  زمينه اشتغال 4 نفر به طور مستقيم و 6 نفر بطور غير مستقيم فراهم شده و سالانه 400 تن محصول خيار سبز توليد مي شود.

وي همچنين گفت: خوشبختانه با پيگيري هاي انجام شده و مساعدت مسئولان ذيربط ، شرايط احداث و توسعه ي گلخانه ها در شهرستان ني ريز فراهم شده و تاكنون اقدامات موثري صورت گرفته و اين روند با توجه به نياز منطقه و شرايط كمبود منابع آبي ، ادامه خواهد داشت.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها