کد خبر: ۱۰۶۶۲
تاریخ انتشار:۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
هشدار
خرید و فروش زمین کشاورزی تنها با مجوز جهاد
روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی: هرگونه خرید و فروش زمین‌های کشاورزی بدون دریافت مجوز از جهادکشاورزی پیگرد قانونی دارد و با خاطیان برخورد خواهد شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز گفت: بر اساس نص صریح  «قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها» هر گونه فروش، افراز، تفکیک و ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی (حتی دارای اسناد رسمی) بدون موافقت و کسب مجوزهای لازم از جهادکشاورزی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

علیرضا بصیری اظهار کرد: اخیراً بنگاه‌های املاک شهرستان به قصد فروش زمین‌های کشاورزی واقع در منطقه موسوم به «تاجویه» معاملات غیرقانونی متعددی انجام داده‌اند که کاملاً مغایر با مقررات موجود و دارای کمترین حد نصاب فنی بوده و بنابراین وفق قوانین مربوط این معاملات باطل است.

وی تصریح‌کرد: بر همین اساس و در هفته گذشته با دستور مقام قضایی چندین مورد «ساخت‌وساز غیرمجاز توام با خرد شدن اراضی کشاورزی» شناسایی و تخریب شد.

بصیری تأکید کرد: در این خصوص  قطعاً پیگیری و برخورد قانونی با فروشنده خاطی و بنگاه‌های تنظیم‌کننده مبایعه‌نامه صورت خواهد گرفت.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز به شهروندان توصیه ‌کرد:  برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی و وقوع جرم؛ از این‌گونه معاملات غیر قانونی، در منطقه مذکور و سایر نقاط مشابه جداً خودداری کرده و چنانچه معامله‌ای صورت گرفته است فوراً نسبت به فسخ آن اقدام کنند تا بیش از این متضرر نشوند.